Hello Everyone and Welcome to Karollyn’s World!

Witajcie na moim blogu Karollyn’s World! 🙂

Dopiero zaczynam przygodę z blogowaniem, dlatego proszę o wyrozumiałość 😉 ale mam też głęboką nadzieję, że moje stylizacje, pomysły, porady dotyczące urody będą dla kogoś pomocne lub inspirujące. Wszelkie komentarze czy zapytania mile widziane 🙂

 

W pierszym poście chciałam przedstawić Wam pozycje książkowe, które bardzo zainspirowały mnie do tworzenia tego bloga.

 

Absolutnie ulubiona to „Sukces według Teen Vogue. Praktyczne porady tych, którzy rządzą światem mody”. Najlepszy opis książki znajduje się na jej okładce : „Moda to twoja pasja? Chcesz pracować w magazynie modowym? Marzysz o karierze projektantki, modelki lub fotografa? A może już stylizujesz sesje lub prowadzisz bloga poświęconego modzie? Dzięki tej książce możesz zmienić swoją pasję w sposób na życie.”. Znajdziecie tu wiele cennych wskazówek, porad i pomysłów na przekształcenie pasji w karierę zawodową. Od takich sław jak: Marc Jacobs, Stella McCartney, Karl Lagerfeld, Anna Wintour i wielu innych projektantów mody, stylistów, redaktorów czy fotografów, czyli z pierwszej ręki, dowiecie się jak rozpoczęła się ich kariera, jaką drogą poszli, a również, że droga do osiągnięcia sukcesu zazwyczaj nie jest łatwa, ale mimo wszystko absolutnie jest możliwa! Nic więcej nie da się powiedzieć, to po prostu trzeba przeczytać! Gorąco polecam!

 

 

Następna pozycja to „Moda dzisiaj 2” pod redakcją Terry’ego Jonesa i Susie Rushton. Objętościowo duża książka, ładnie wydana, z wieloma zdjęciami. To zbiór 160 projektantów, domów mody. Bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z nazwiskami/markami często pojawiającymi się w świecie mody. Dodatkowo idealna książka dla osób, które chcą pogłębić znajomość języków – wszystko opisane w aż trzech – po angielsku, polsku i francusku! Nie zdołałam przeczytać jej jeszcze do końca, ale bardzo często do niej zaglądam dla przyjemności lub gdy potrzebna mi informacja na temat konkretnego projektanta, co ułatwia ustawienie alfabetyczne. Zobaczcie sami:

   

„Jak czytać modę. Szybki kurs interpretacji stylów” Fiony Ffoulkes to praktyczny przewodnik po stylach w modzie, ubiorach damskich i męskich, specjalistycznym nazewnictwie wraz z ważnymi datami. Szczególnie upodobałam sobie tę książkę ze względu na jej mały rozmiar (mieści się w każdej torebce, przez co często zabieram ją do pracy lub czytam w podróży) oraz wspaniałe, bardzo inspirujące zdjęcia, wiele prosto z pokazów.

  

Ostatnia książka, którą chcę Wam zaprezentować, to niezwykle dokładne i szczegółowe opracowanie historyczne Francois Boucher’a „Historia mody. Dzieje ubiorów od czasów prehistorycznych do końca XX wieku”. Książka jest ogromna i ciężka, trzeba znaleźć duuuuużo czasu na jej przeczytanie, nie wystarczy pół godziny jazdy autobusem, tymbardziej, że nie nadaje się na zabieranie w trasę 😛 Nie należy też do lektury lekkiej ze względu na ogrom wiadomości, słownictwa (wiele francuskich zwrotów) oraz dat, często ich ilość wydaje mi się przytłaczająca. Aczkolwiek wiedza w niej zawarta jest niezwykle ważna dla osób, które chcą zajmować się modą zawodowo, to pozycja obowiązkowa. Znajomość historii to podstawa,  warto wiedzieć jak to było kiedyś, a jak jest teraz, jakie zmiany się dokonały, z czego czerpać inspiracje, a w przeszłości można znaleźć ich sporo! Dodatkowo w „Historii mody” jest wiele ilustracji z podpisami, które czynią ją ciekawszą i łatwiejszą do przebrnięcia.. 😉

 


Reklamy

4 myśli w temacie “Hello Everyone and Welcome to Karollyn’s World!

Leave a comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s