Another Fashion Course!

Witajcie po kolejnej długiej przerwie!!

Welcome back after another long break!!

Od kilku dni cisza na blogu, ponieważ uczestniczę w kolejnym kursie dla stylistów.. 😀 jestem niesamowicie zadowolona, że zapisałam się i zapłaciłam niemałe pieniądze.. ale już widzę, że było warto! Poznałam niesamowite, utalentowane dziewczyny, z którymi bawię się jak nigdy dotąd ;D

Since few days i was very silent on my blog, because i am participating in another course for stylists.. 😀 I am extremely happy that i registered for it n paid quite a lot of money.. but i already see it was worth it! I met amazing, talented girls, with whom im spending an awesome time ;D

Ale przejdźmy do merytorycznej części mojego posta :

But let’s pass on the essential part of my post:

Dzień 1 / Day 1

Rozpoczęłyśmy naukę od określenia czym jest styl, stylista, na czym polega ta praca, jak wygląda praca z klientem. Od tej podstawy mogłyśmy przejść do wykładu o kolorach, na jakie je dzielimy, który z którym łączymy (czyli np. łączenie w jednej stylizacji tylko jednego koloru, ale jego 3 odcieni; łączenie kolorów sąsiadujących ze sobą na kole barw; oraz łączenie kolorów kontrastujących ze sobą). Dowiedziałyśmy się, co było dla mnie bardzo ciekawe, jakimi typami kolorystycznymi jesteśmy (wiosna, lato, jesień, zima). Wiosna i jesień to typy ciepłe, lato i zima zimne. Ja jestem Pani Zima.. a nie spodziewałam się tego :p Na koniec robiłyśmy sobie nawzajem profesjonalną analizę kolorystyczną, czyli w skrócie mówiąc, sprawdzałyśmy jakie kolory do nas pasują. To nie jest taka prosta sprawa jak się wydaje.. to ciężka praca wymagająca wiedzy i umiejętności. Do mojej urody pasują np. bordo (burgund), szmaragd, szafir, śnieżnobiały, srebro, czerwień ale w zimnej tonacji, całe szczęście czerń też 😉 wszystko w intensywnych odcieniach. Ciepłe kolory, pastele, beże i złoto odpadają, co nie oznacza, że nie mogę ich nigdy nosić, ale nie będę wyglądać w nich szałowo, raczej nudno, a moja uroda zleje się z nimi.

We started our lessons from defining what style, stylist are, what does this job involve, how work with client looks like. From this base we could move on to the lecture about colors, how do we divide, combine them (that is for example combining 1 color in the stylization, but 3 different shades of it; combing adjoining colors on the colours circle; and combining opposite colors). We learned, which was really interesting for me, about coloristic types that we are (spring, summer, autumn, winter). Spring n autumn are warm types, summer n winter are cold. I am Miss Winter.. i didnt expect it 😛 In the end we were doing a professional coloristic analysis for each other, so we checked which colors fit to each other. It’s not a simple thing as it seems to be.. it is a hard work which requires knowledge n skills. Colors which fit to my beauty best: claret (burgundy), emerald, sapphire, snow-white, silver, red but in a cold tonation, fortunately black as well 😉 every in an intensive tone. Warm colors, pastel, beige n gold are out for me, it doesnt mean i cant wear them ever but i wont look amazing, more boring n my beauty will fuse with them.

Dzień 2 / Day 2Uczyłyśmy się o typach sylwetek i w zależności od tego kto jaką ma, jak podkreślić atuty ubiorem – niektóre elementy pokazać, inne ukryć, wszystko to ma na celu dojście do idealnej, jak najbardziej proporcjonalnej figury jedynie przez stój, nie operacje plastyczne. Dostałyśmy konkretne wskazówki co zakładać gdy np. mam szerokie ramiona i wąskie biodra, itp. W pracy stylisty umiejętne dobieranie stroju/fasonów ubrań do typu sylwetki jest niezbędne! (oczywiście inaczej jest z ubieraniem modelek i pracy przy sesjach zdjęciowych – te rządzą się trochę innymi prawami)

We learned about types of silhouettes n in according as who has which, how the advantages should be emphasized by clothing – some of the elements should be shown, another hidden, everything is focused on the ideal, as close as it can be proportional figure which we can achieve only by clothing, not plastic surgeries. We got exact hints what to wear for example when i have wide shoulders n narrow hips, etc. In a stylist work the ability of matching the clothes/cuts to the type of silhouette is necessary! (of course it’s different with dressing models n work at a photo session – they have different rules)

Dzień 3 / Day 3

Analizowałyśmy poszczególne style w modzie – boho, hippie, marynarski, klasyczny, biznesowy, romantyczny, rockowy, punkowy, retro, itp. A podczas rozmowy między sobą ustalałyśmy jaki styl pasuje do charakteru i wykonywanej pracy każdej z nas. Ja ponieważ jak się dowiedziałam mam mocną urodę, ciemne włosy, ciemne oczy, oprawę oczu (zawsze myślałam, że wyglądam jak dziecko i że właśnie powinnam ubrać się „ostrzej” czy podkreślić to biżuterią lub makijażem a dobrze się tak czuję) to powinnam ubierać się bardziej stonowanie – tzn. nie przesadzać z wyglądem, mało biżuterii, w stylizacji grać kolorem, fasony bardziej klasyczne, bo w innym wypadku mogę wyglądać zbyt ostro i łatwo tu o przesadę.. Muszę te informacje przetrawić i przemyśleć, ponieważ z drugiej strony nie chcę zatracić w tym samej siebie i swojej osobowości, tymbardziej, że zawsze były mi bliskie rockowe klimaty, uwielbiam różne bransoletki, kolczyki, zegarki, ćwieki, krzyżyki..

We analyzed particular styles in fashion – boho, hippie, naval, classic, business, romantic, rock, punk, retro, etc. During the conversation we selected style which fits to each others character n job. Because, as i found out, my beauty is very strong, i have dark hair, dark eyes (i always thought that i look like a kid, so i should wear „stronger” clothes, jewellery, make-up – btw i feel good in it) so i should wear clothes more toned down – not to exaggerate with the look, not too many jewellery, in the stylization use only colors n more classic cuts, because in other way i can look too strong.. I have to think it over, coz on the other hand i dont wanna lose myself n my character, i always liked rock flavour, love various bracelets, earrings, watches, studs, crosses..

Dzień 4 / Day 4

Chyba najbardziej stresujący, choć miał być najbardziej ciekawy i rozrywkowy ;P Przegląd zawartości naszych szaf!!! Miałyśmy za zadanie przywieźć na zajęcia część swoich ubrań (np. ulubionych, które ciągle nosimy bądź takich, których nie wiemy z czym łączyć). Bardzo pouczający dzień i jak się okazało bardzo miły. Na sam koniec wymieniłyśmy się rzeczami, które absolutnie nam nie pasowały, a idealne były dla innej osoby 🙂 Pomimo, że wszystkie opinie szanuję i przyjęłam do wiadomości, to ciężko mi przekonać się do wszystkiego. Sukienka z topshop została uznana za zbyt odważną, ale moje beżowe koturny jako hit w mojej szafie, bo pasują praktycznie do wszystkiego. Dowiedziałyśmy się co z czym łączyć, aby zestawy były ciekawe, jakie materiały wyglądają dobrze ze sobą, o niektórych zestawieniach pewnie nawet bym nie pomyślała. Aby być stylistą trzeba mieć otwarty umysł, być odważnym i nie zamykać się jedynie w jednej konwencji, łączyć z pozoru niepasujące do siebie rzeczy, bo może z tego wyjść coś naprawdę fajnego i oryginalnego. Otwórzmy się na modę i nie bójmy się eksperymentów!

Probably the most stressful, although it was meant to be the most interesting n entertainment ;P Review of our wardrobes!!! We had to bring some part of our clothes (for example favourite, which we wear a lot or those which we have no idea what to wear with). It was a very instructive n nice day. In the end we exchanged the clothes which didnt fit us but looked amazing on the other person 🙂 In spite of i respect all the opinions, it is hard for me to become convinced to everything. The dress from topshop was called too brave, but my beige platform shoes seem very practical in my closet, coz they fit to almost everything. We learned how to combine clothes, so they will look interesting, which fabrics look good together, some of the ideas i wouldnt even think about. To be a stylist u need to have an open mind, be brave n dont close yourself in one convention, combine seemingly not suitable things, coz it might be sth really cool n original. Open yourself on fashion n dont be afraid of experiments!

Weekend miałyśmy wolny od szkoły, ale w niedzielę czekała na nas niespodzianka – zaproszenie na prawdziwą sesję zdjęciową!! 😀 Relacja i dużo zdjęć z tego wydarzenia w następnym poście.

The weekend was free from school, but on Sunday we had a surprise – invitation for a real photo shooting!! 😀 The report n lots of photos from this event in the next post.


Do zobaczenia!

See You all soon!

Dobranoc i życzę Wszystkim miłego dnia jutro!

Good night n have an amazing day tomorrow!

xoxo

Karollyn’s World

Reklamy

2 myśli w temacie “Another Fashion Course!

Leave a comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s