Karollyn and the Machine

Jeśli szukacie akurat maszyny do szycia i zastanawiacie się, która byłaby dla was najlepsza, mogę polecić wam tą, którą ja posiadam.

If you’re just looking for a sewing machine and are thinking which one to choose, I can recommend you the one I have.

model : Janome DXL 603

DSC_1336+

Plusy +

+ nowoczesna, komputerowa / + modern, electronic

+ pracuje naprawdę cicho / + works really quiet

+ przystępna cena, jak na maszynę tej klasy ok. 1500zł (kupiona na raty bezprocentowe) / + decent price for a machine this class (bought on the 0% instalments)

+ z wyświetlaczem LCD, który informuje o wybranym ściegu oraz podpowiada jaką stopkę mamy użyć (bardzo pomocna opcja) / + has an LCD screen which informs about selected stitch and suggests which sewing foot we have to use (very helpful option)

DSC_1327+

+ elektroniczna regulacja prędkości szycia / + electronic sewing speed regulation

+ przycisk START/STOP – dzięki czemu nie musimy używać rozrusznika nożnego. Na początku używałam tylko tego przycisku, ale z czasem polubiłam pedał 🙂 / START/STOP button – so you don’t have to use foot controller. At the beginning I used only the button, but with time I like the pedal 🙂

DSC_1347+

+ możliwość szycia wstecz / + backwards sewing

+ automatyczne odcinanie nici /+ automatic thread cutter

+ automatyczny nawlekacz igły / + automatic needle threader

DSC_1346+

+ 60 ściegów, w tym ściegi overlockowe oraz kilka do automatycznego obszywania dziurek / + 60 stitches, including overlock stitches and several types of automatic buttonholes

DSC_1344+

+ światełko LED (w rzeczywistości nie jest takie niebieskie, raczej białe z lekką niebieską poświatą, ale na zdjęciu wygląda na intesywne niebieskie, co zresztą bardzo mi się podoba..) / + LED lamp ( actually it’s not that blue, more white, with a light blue glow, but on the photo it looks intensive blue, which in fact i like a lot..)

DSC_1330+

+ wolne ramię dla łatwego szycia na okrągło / + free arm for an easy circular sewing

DSC_1343+

+ możliwość przyłączenia stolika powiększającego / + the possibility to add the extension table

+ miejsce na przymocowanie poduszeczki na szpilki / + a place to attach pincushion

+ schowek na przybory krawieckie, stopki, szpulki itp. / + a hiding-place for tailor accessories, sewing feet, bobbin, etc.

DSC_1338+

+ akcesoria w komplecie / + tailor accessories included

DSC_1360+

Minusy –

-zauważyłam, że po włączeniu maszyna specyficznie cichutko piszczy.. Okazuje się, że prawdopodobnie światełko wydaje taki dźwięk i chyba niestety nie da się tego zniwelować. Jeśli ktoś z was tak miał, to bardzo proszę o poradę czy muszę oddać maszynę do serwisu czy to normalne zjawisko??

– I noticed that when i turn the machine on it’s squealing quietly and specifically.. It turns out that probably the light is making that sound and unfortunately this can not be eliminated. If any of you had it please let me know if I need to send the machine to service or is it normal??

-Plusem jest, że w zestawie był materiałowy pokrowiec na maszynę, ale minus to, że nie mam jeszcze walizki do przewożenia maszyny 😛 Ale i z tym sobie poradziłam – pakuję maszynę do małej plastikowej walizki podróżnej na kółeczkach. Walizka jest sztywna, więc maszyna nie ma prawa się ruszać czy uszkodzić, dodatkowo zabezpieczam ją kocem 😛

– The plus is in the set was a material cover for the machine, but the minus is I don’t have the suitcase to carry the machine. But i managed with that – I pack my machine to a travel suitcase on wheels.  It’s hard and plastic, so the machine has no right to move or damage , I also cover it with a blanket 😛

~

Jeśli nie stać Cię na maszynę w tej chwili, a nie możesz doczekać się pierwszej uszytej przez siebie spódnicy czy sukienki, na rynku są sklepy oferujące sprzedaż ratalną bezprocentową (ja tak zrobiłam).

If you can not afford to buy a machine at this time , and you just can’t wait for the first sewn skirt or a dress , on the market are shops offering 0% hire purchase (I did so).

~

A oto efekty mojej pracy na maszynie Janome :

And here are the results of my work on Janome machine :

dress karollynsworld
Sukienka dla mojej mamy, na specjalne życzenie 😉 / A dress for my mom, on special request 😉

Mam nadzieję, że moje uwagi/rady będą pomocne.

I hope that you’ll find my notes/advices helpful.

PS. Jak wam się podoba nowa szata graficzna Karollyn’s World??

PS. How do you like the new graphic layout of Karollyn’s World ??

karollynsworld+

xoxo

Karollyn’s World


Leave a comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s